Yeni web sayfamız yayında. Ziyaret etmek için tıklayınız
TEZ - SEMİNER - DÖNEM PROJESİ YAZANLAR İÇİN BİLGİLENDİRMEDİRYAZIŞMA YAPILACAK OLAN ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI (ASAL) DAİRESİ İLE ASKERLİK ŞUBELERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ HAKKINDADERS GEÇME VE MEZUNİYET NOT ORTALAMASI HAKKINDA2017-2018 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME, DERS SEÇİMİ VE DERS KAYIT FORMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA 2017/2018 GÜZ DÖNEMİNDE VERİLECEK OLAN DERSLERİN SINIF PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEYABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYIT İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYITLAR İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEÇAĞ ÜNİVERSİTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN "ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE" DERS ALABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME2017 / 2018 GÜZ DÖNEMİ ARA SINAV VE FİNAL SINAVI TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR UNICHECK TEZ ALINTI ORANI PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME4’ LÜK SİSTEMDEN 100’ LÜK SİSTEME YENİ NOT DÖNÜŞÜM ÇİZELGESİ HAKKINDADERS EKLEME, DERS İÇERİK, GRAFİK TASARIM HAKKINDA BİLGİLENDİRME SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ AÇILDIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME DUYURUSUDUR MATBU EVRAK LİSTELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRSIKÇA SORULAN SORULARA VERİLEN CEVAPLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMEGENEL BİLGİİDARİ KADRODOKTORA VE TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA BURS OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÖK' TEN GEÇEN TEZLERİ TARAMA HAKKINDA2017 / 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ VE BAHAR DÖNEMLERİNE AİT AKADEMİK TAKVİM BİLGİLENDİRMESİDİR...KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR2017 - 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME20 NİSAN 2016 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN AZAMİ SÜRELER İLE KAYIT SİLMELER HAKKINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ HAKKINDAKİ DEĞİŞİKLİĞİN BİLGİLENDİRMESİDİRDEZÖDES - YÖK PROJESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR6569 SAYILI ASKERLİK AF KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRMEDİRLİSANSÜSTÜ PROGRAMLARIMIZDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ SERVİS GELİŞ - GİDİŞ GÜZERGAHLARI LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRTEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA KESİN KAYITLARDA ALES PUANI KALDIRILDI ÜDS / KPDS / YDS DİL PUANI KARŞILIKLARIÇAĞ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS İÇİNDE UYGULANACAK GÜVENLİK KONULARINA UYULMASI VE ARAÇ TANITIM PULU İSTEK FORMU HAKKINDAÖĞRENCİ DURUM ÖN YÜZÜ - KİMLİK KARTI FORMLARIOTOMASYON GİRİŞİ HAKKINDA ALES SINAV SONUÇ BELGELERİNİN KONTROLÜ HAKKINDA DİPLOMA EKİ (SUPPLEMENT) HAKKINDAEUROPASS BELGELERİ HAKKINDA

Sosyal Bilimler Enstitüsü > Duyurular

2017 - 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 


   

2017 / 2018  EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİNİ İNCELEMEK İÇİN ( LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ )

  

 

 

 

Lisansüstü (Yüksek Lisans ve Doktora) Programları İçin Ödenecek Ücretler Yukarıda Belirtildiği Gibidir. Bu Nedenle;  

 

Yatırılması gereken Peşinat tutarları elden tahsilat şeklinde yapılmamakta olup, Eğitim ücretinin  ilk taksiti olarak peşinat tutarlarının bankaya yatırılması yada Mali İşler Müdürlüğünden kredi kartına tek çekimin yapılması gerekmektedir. Kalan taksitleri ise ödeme planında belirtilen sürelerde ödenecek olup, hiçbir şekilde elden nakit tahsilatı yapılmamaktadır.

 

2017 – 2018 Akademik yılında kayıt yaptıracak öğrencilerin Peşinatlarını muhakkak banka şubesine yatırarak kayda gelmeleri gerekmektedir.

 

Programın paket ücreti 2 yıl = 4 dönem’ dir. ALES puanı ile kayıt yaptırarak ( ALES puanı olmadan tezli programlarda Özel Öğrenci Statüsünde ders alanlar hariç )  Tezsiz Programı 2 dönem = 1 yıl, Tezli Programı 3 dönem = 1,5 yıl da erken bitirmiş olsalar bile mezuniyetleri için programın paket ücreti olan 2 yıl = 4 dönem’lik ücretin ödenmiş olması gerekmektedir.  

 

Yukarıda belirtilen ücretler  1 (bir) yıllık olup, Güz + Bahar dönemlerine aittir. 2 (iki)’nci yılın ödemeleri Mütevelli Heyetinin belirlemiş olduğu oranlar üzerinden Haziran ayından sonra yeniden belirlenir.

 

Eğitim ücretinin tamamı 2 (iki) yıllık ödenecek olup, Tezsiz Yüksek Lisans Programına  kayıt  yaptıranlar  ilgili  programın 1 (bir) yılda mezun olunması durumunda 2 (iki) yıllık ücretin  tamamının Peşinat + 9 Taksit şeklinde yapılarak ödenmesi gerekmektedir.

 

Dönem kaydını yaptıran, o dönemin ücretini ( o dönem ücretinin kalan taksitlerini ) öder. İlişik kesme işlemi, bu ödemeyi takiben yapılır. Güz dönemi sonu 13 Ocak 2018; Bahar dönemi sonu 02 Haziran 2018’ dir. Her dönem açılan Lisansüstü Programlarımıza kesin kayıt/ders kaydı yaptıracak olan öğrenci adaylarımızın kayıtları dönemlik olarak yapılmakta olup, dönemlik kaydını yenileyen öğrencimiz kayıt yenilediği o dönemin dönemlik ücretini ödemek zorundadır.   

 

Öğrencinin Adı – Soyadı, kayıt olmak istediği yüksek lisans programının ismini veya kayıt yenilemesinin yapılacağı yüksek lisans programının ismini, yılı ve dönemi belirtilerek ödeme yapılacaktır. Taksit ödemeleri yapılırken hangi ayın taksit ödemesi yapılıyor ise ödenen ay’ ın ismi belirtilerek ödeme yapılacaktır.

 

Kalan taksitler için kredi kartı çektirileceğinden dolayı kayıt sırasında kredi kartı istenilecektir.  Bu  sebeple kart sahibinin bizzat gelmesi gerekecektir.  Eğer kredi kartı yok ise kalan taksitler için senet düzenlenecektir.

 

Tezli programlara “Özel Öğrenci Statüsünde” ders almak için kayıt yaptırılabilindiğindenProgramlara Çağ Üniversitesi Lisans diploması olanlar hariç kayıt yaptıranlar Burssuz olarak program ücretlerini yatırmaktadırlar. Normal Öğrenci Statüsüne geçmek için ALES sınavından herhangi bir Üniversiteden Lisans diploması  olanlar  için  ALES puanlarından herhangi birinden en az 60,000 – 64,999 arası olanlar  % 25 Burs; en az 65,000 – 79,999 arası olanlar % 50 Burs, en az 80,000 – üstü olanlar  için  % 75 burslu olarak almış oldukları ALES puanlarına istinaden ödemiş oldukları ücretler hariç, kalan dönemlik borçları için Burs kazanabilmektedirler. Çağ Üniversiteden Lisans diploması olanlar için ise ALES puanlarından herhangi birinden en az 55,000 – 79,999 arası ile Özel Öğrenci Statüsünde olanlar % 50 Burs kazanmakta iken ALES sınavına yeniden girmek suretiyle ALES puanlarından herhangi birinden en az 80,000 – üstü olanlar ise % 75 burslu olarak almış oldukları ALES puanlarına istinaden ödemiş oldukları ücretler hariç, kalan dönemlik borçları için Burs kazanabilmektedirler. 

 

Yüksek Lisans Programlarının tezli maksimum süresi 3 yıl (2 yıl (4 dönem) + 1 yıl (2 dönem tez aşaması)) = 6 dönem olup, tezsiz maksimum süresi ise 1,5 yıl = 3 (2 dönem + 1 dönem) dönem’dir. Bursluluk süresi Burs kazanan öğrencinin 2 yıl = 4 dönem’ ini kapsamaktadır. Ancak 3. yılı olan 5. dönem ve 6. dönemine uzatan bir öğrencinin Burs’ u kesilmektedir. Tez yazanlar için Tez iki ders yerine geçtiğinden ve Tezsiz programda okuyanlar için ise mezuniyet için kaç ders alması gerekiyor ise o kadar ders ücretini burssuz ücret üzerinden öder.

 

Burs kazanarak Programa kayıt olur iken verilen ilk ALES puanları geçerlidir. Ancak farklı bir burs oranını kazanmak üzere yeniden ALES sınavına girerek farklı bir bursun puanını almaları halinde yeni ALES puanları dikkate alınacaktır. ALES’ ten dolayı kazanılan farklı Burslar geçerlidir. Ödenmiş olan tutarlara değil, kalan dönemlik borçlarına yeniden kazanılan burs uygulanacaktır. 

Doktora Programına 3 (Üç) yıldan eski olmayan ALES’ ten en az 55,000 – üstü bir puan alarak Yüksek Lisans Programından mezun olarak kesin kayıt yaptıranların programı azami bitirme süreleri 6 yıl = 12 dönemdir (2547 YÖK Kanunu- Madde: 19). Programın paket ücreti kesin kayıt hakkı kazanarak başvurmuş olan adayların kayıtlarını yaptıranların bursluluk süresi burs kazanan öğrencinin 4 yıl = 8 dönem’ ini kapsamakta ve mezuniyet için paket ücreti 4 yıl = 8 dönem’ ini ödemesi gerekmektedir. 

 

20 NİSAN 2016 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN AZAMİ SÜRELER İLE KAYIT SİLMELER HAKKINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ HAKKINDAKİ DEĞİŞİKLİĞİN  BİLGİLENDİRMESİ İÇİN LÜTFEN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

 

 

 

BANKA BİLGİLERİ:       

 

ÜNVANI          

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ                

BANKA         

İŞ BANKASI

ŞUBESİ          

ADANA TİCARİ ŞUBE              

ŞUBE KODU 

6070    

HESAP  NO  

0003122     

IBAN NO

TR46 – 0006 – 4000 – 0016 – 0700 – 0031 – 22

  

 

  

 

 

 

 

 

ÜNVANI

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ

BANKA

ZİRAAT   BANKASI ADANA ŞUBE

MÜŞTERİ   NO

25981885

ŞUBE KODU

0013

HESAP  NO

5002

IBAN NO

TR710001000013259818855002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlama Tarihi 29-05-2017