Yeni web sayfamız yayında. Ziyaret etmek için tıklayınız
TEZ - SEMİNER - DÖNEM PROJESİ YAZANLAR İÇİN BİLGİLENDİRMEDİRYAZIŞMA YAPILACAK OLAN ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI (ASAL) DAİRESİ İLE ASKERLİK ŞUBELERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ HAKKINDADERS GEÇME VE MEZUNİYET NOT ORTALAMASI HAKKINDA2017-2018 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME, DERS SEÇİMİ VE DERS KAYIT FORMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA 2017/2018 GÜZ DÖNEMİNDE VERİLECEK OLAN DERSLERİN SINIF PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEYABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYIT İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYITLAR İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEÇAĞ ÜNİVERSİTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN "ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE" DERS ALABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME2017 / 2018 GÜZ DÖNEMİ ARA SINAV VE FİNAL SINAVI TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR UNICHECK TEZ ALINTI ORANI PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME4’ LÜK SİSTEMDEN 100’ LÜK SİSTEME YENİ NOT DÖNÜŞÜM ÇİZELGESİ HAKKINDADERS EKLEME, DERS İÇERİK, GRAFİK TASARIM HAKKINDA BİLGİLENDİRME SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ AÇILDIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME DUYURUSUDUR MATBU EVRAK LİSTELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRSIKÇA SORULAN SORULARA VERİLEN CEVAPLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMEGENEL BİLGİİDARİ KADRODOKTORA VE TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA BURS OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÖK' TEN GEÇEN TEZLERİ TARAMA HAKKINDA2017 / 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ VE BAHAR DÖNEMLERİNE AİT AKADEMİK TAKVİM BİLGİLENDİRMESİDİR...KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR2017 - 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME20 NİSAN 2016 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN AZAMİ SÜRELER İLE KAYIT SİLMELER HAKKINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ HAKKINDAKİ DEĞİŞİKLİĞİN BİLGİLENDİRMESİDİRDEZÖDES - YÖK PROJESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR6569 SAYILI ASKERLİK AF KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRMEDİRLİSANSÜSTÜ PROGRAMLARIMIZDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ SERVİS GELİŞ - GİDİŞ GÜZERGAHLARI LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRTEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA KESİN KAYITLARDA ALES PUANI KALDIRILDI ÜDS / KPDS / YDS DİL PUANI KARŞILIKLARIÇAĞ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS İÇİNDE UYGULANACAK GÜVENLİK KONULARINA UYULMASI VE ARAÇ TANITIM PULU İSTEK FORMU HAKKINDAÖĞRENCİ DURUM ÖN YÜZÜ - KİMLİK KARTI FORMLARIOTOMASYON GİRİŞİ HAKKINDA ALES SINAV SONUÇ BELGELERİNİN KONTROLÜ HAKKINDA DİPLOMA EKİ (SUPPLEMENT) HAKKINDAEUROPASS BELGELERİ HAKKINDA

Sosyal Bilimler Enstitüsü > Duyurular

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN "ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE" DERS ALABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN  "ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE" DERS ALABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 

         Bir Yükseköğretim Kurumlarından halen öğrenci olanlar Yükseköğretim Kurulu'nun "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği'nin", Özel Öğrenci kabulünü düzenleyen  4. Maddesi uyarınca, Çağ Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarından Özel Öğrenci Statüsünde ders alabilirler. Alınan bu dersler, öğrencinin ileride Tezli veya Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına devam etmesi durumunda, ders başarı koşulları çerçevesinde geçerli olacaktır. Çağ Üniversitesi Lisans Bölümü öğrencilerine % 50 burs uygulanmaktadır. Sadece Çağ Üniversitesi Lisans Öğrencilerinin Özel Öğrenci Statülü olarak Çağ Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarından ders almak için başvuran Çağ Üniversitesi Lisans Bölümü öğrencilerinin aşağıdaki şartları sağlaması gerekir:(Çağ Üniversitesi 2012/17-4-12.12.2012 tarihli Senato kararı uyarınca)

  

 

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için Çağ Üniversitesi Enstitü Sekreterliği'nin 0324 651 4800 (Dahili: 2005 - 1237) nolu telefonundan, www.cag.edu.tr / Akademik / Enstitüler / Sosyal Bilimler Enstitüsü linklerinden yada aycankol@cag.edu.tr ;  sobe@cag.edu.tr  ; muratkoc@cag.edu.tr   ; ibrahiminan@cag.edu.tr  adreslerinden de bilgi alınabilir.

 

 

GETİRİLMESİ GEREKEN DİĞER EVRAKLAR 

 

1. Öğrenci tarafından doldurulması gereken Öğrenci Kimlik Kartı, Öğrenci Durum Formu Bilgilerinin ön ve arka yüzlerine ait Başvuru Formları için aşağıdaki linkten ulaşılmaktadır. Bu formlar öğrenci tarafından doldurulduktan sonra birer suret çıktıları alınıp imzalandıktan sonra kayıt sırasında Enstitü Sekreterliğine verilecektir. Ayrıca bu formlar Enstitü Müdürlüğünün aycankol@cag.edu.tr  adresine gönderilecektir. ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI, ÖĞRENCİ DURUM FORMLARI BİLGİLERİNE AİT FORMU İNDİRMEK İÇİN   ( LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ. )

 

2. Nüfus Cüzdanının Fotokopisi

 

3. Okuduğu dönemlere ait Transkript belgesinin aslı ile birlikte bir suret fotokopisi

 

4. Öğrenciye Ait Son Altı Ay İçerisinde Çekilmiş Dört Adet Fotoğraf 

 

5. Erkek Adaylar İçin Terhis Yada Tecil Olduğunu Gösterir Askerlik Durum Belgesi  - (E-Devlet üzerindende alınabilir)

 

6. İkametgâh İlmühaberi  - (E-Devlet üzerindende alınabilir)

 

7. Adli Sicil Belgesi  - (E-Devlet üzerindende alınabilir)

 

8. Lisans Diplomasını Yurt Dışında Almış Bulunanlar İçin Y.Ö.K Denklik Belgesinin Aslı İle Birlikte Bir Suret Fotokopisi ( Y.Ö.K Denklik Belgesi Başvurularını İncelemek İçin Lütfen Burayı Tıklayınız. )

 

9. Bankaya Yatırılan Peşinat Dekontu Yada Muhasebeden Peşinatın Tek Seferde Kredi Kartına Çekiminin Yapılması

 

10. Ders Kayıt Formu ( Kayıt Sırasında Enstitü Sekreterliğinden Alınacaktır. )

11. Kayıt Olacak Öğrenci Yerine Kayıt İşlemlerinin Bir Başkası Tarafından Yapılabilmesi İçin Vekâletname Gerekmektedir. Vekil Tayin Edilen Kişinin Nüfus Cüzdan Fotokopisi Ve Vekâletnamenin Aslı İle Birlikte Vekil Tayin Edilen Kişi Tarafından Kayıt İşlemleri Yapılabilmektedir. Vekâletnamede "Çağ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Bünyesindeki Yüksek Lisans Programlarına Kaydımın Yaptırılması, Dondurulması, Silinmesi Ve Adıma Yapılacak Her Türlü İşlemlerimde Adlı - Soyadlı Kişiyi Vekil Tayin Ediyorum" Şeklinde İbarenin Yer Alması Gerekmektedir.

12. Burslardan faydalanabilmek için 3 (üç) yıldan eski olmayan ALES' ten her hangi bir puan türünden en az 65,000 - üstü bir puan aldığını gösterir ÖSYM sonuç web adresinin çıktılar üzerine düşürülerek  2 (iki) adet ALES sonuç belgesinin çıktıları. (ALES, en geç MAYIS 2015 ve sonrası) 

13. Yukarıda belirtilen şartları sağladığına dair kayıtlı olduğu Lisans Bölümü Başkanlığı'nın yada Dekanlığından ONAY yazısı. Onay yazısında ise " 4.Sınıfta halen kayıtlı, kaydının yenilenmiş olduğuna ve halen okuduğuna, alttan NA-FF-FD zayıf ve kalır notlarının olmadığına, genel not ortalamasının en az 2,00 - üstü notunun belirtilmiş olduğuna dair genel not ortalaması bilgisi, yüksek lisans programına özel öğrenci statüsünde ders almak için kayıt yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur"  şeklindeki bilgileri içerir yazı.

 

14. Kayıt yaptıracak olan öğrencinin kayıtlı olduğu üniversite öğrenci işlerinden yada bölümlerinden "kayıtlarını yenileyerek 4.Sınıfta halen okuduğuna dair sınıfı, kaydının devam etmekte olduğunun, üniversitesinin adı - fakültesinin adı - bölümünün/anabilim dalının adı"  şeklindeki bilgileri içerir  öğrenci durum belgesi.

 

15. LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA BAŞKA BİR ÜNİVERSİTEDE KAYDININ OLMADIĞI HAKKINDAKİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN (LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ)

 

 

16. E-Devlet üzerinden alınması gerekli olan yeni tarihli, barkodlu bir adet öğrenci durum belgesi

 

17. Evraklara ek olarak Sadece İngiliz Dili Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programına ders kaydı yaptıracaklar için alan bölümünden halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olmak gerekmekte olduğundan bu programa İngilizce Öğretmenliği Bölümü, İngilizce Dil Bilimi Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Mütercimlik - Tercümanlık Bölümleriyle  ilgili 4 (dört) yıllık Lisans Programında halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olanlar kayıt yaptırabilmektedir.

18. İşletme Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Özel Hukuk, Kamu Hukuku Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımıza 2017/2018 Eğitim yılından itibaren başlamak üzere sadece yeni/ilk kez kayıt yaptırmış/yaptıracak olan öğrencilerimize bir dönem bilimsel hazırlık programı dersleri uygulanarak başarılı olanların eğitimlerine devam edilecek olup, Bilimsel Hazırlık Programı dersleri eski kayıtlı öğrencilere uygulanmayacaktır. Bu kapsamda İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında sadece İşletme Lisans bölümünde halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olanlar hariç, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programında sadece  Sağlık Kurumları ile Sağlık Bilimleri alanlarında Lisans bölümünde halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olanlar hariç, Özel Hukuk ile Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programlarında ise sadece  Hukuk Lisans bölümünde halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olanlar hariç Çağ Üniversitesi tüm lisans bölümünde halen 4.Sınıfta okuyor/okuyacak olan öğrenci adayları bilimsel hazırlık programı derslerini almak ve başarılı olmak zorundalardır. 

 

19) E-Devlet üzerinden onay kodlu bir adet Vukuatlı Nüfus kayıt örneği belgesi.

 

 

 

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI, ÖĞRENCİ DURUM FORMLARI BİLGİLERİNE AİT FORMU İNDİRMEK İÇİN   ( LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ. )

 

 

 

 

Yayınlama Tarihi 09-10-2017