Yeni web sayfamız yayında. Ziyaret etmek için tıklayınız
TEZ - SEMİNER - DÖNEM PROJESİ YAZANLAR İÇİN BİLGİLENDİRMEDİRYAZIŞMA YAPILACAK OLAN ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI (ASAL) DAİRESİ İLE ASKERLİK ŞUBELERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ HAKKINDADERS GEÇME VE MEZUNİYET NOT ORTALAMASI HAKKINDA2017-2018 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME, DERS SEÇİMİ VE DERS KAYIT FORMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA 2017/2018 GÜZ DÖNEMİNDE VERİLECEK OLAN DERSLERİN SINIF PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEYABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYIT İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA KESİN KAYITLAR İÇİN BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEÇAĞ ÜNİVERSİTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN "ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE" DERS ALABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME2017 / 2018 GÜZ DÖNEMİ ARA SINAV VE FİNAL SINAVI TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR UNICHECK TEZ ALINTI ORANI PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME4’ LÜK SİSTEMDEN 100’ LÜK SİSTEME YENİ NOT DÖNÜŞÜM ÇİZELGESİ HAKKINDADERS EKLEME, DERS İÇERİK, GRAFİK TASARIM HAKKINDA BİLGİLENDİRME SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMININ AÇILDIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME DUYURUSUDUR MATBU EVRAK LİSTELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRSIKÇA SORULAN SORULARA VERİLEN CEVAPLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMEGENEL BİLGİİDARİ KADRODOKTORA VE TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA BURS OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YÖK' TEN GEÇEN TEZLERİ TARAMA HAKKINDA2017 / 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ VE BAHAR DÖNEMLERİNE AİT AKADEMİK TAKVİM BİLGİLENDİRMESİDİR...KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR2017 - 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME20 NİSAN 2016 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN AZAMİ SÜRELER İLE KAYIT SİLMELER HAKKINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ HAKKINDAKİ DEĞİŞİKLİĞİN BİLGİLENDİRMESİDİRDEZÖDES - YÖK PROJESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR6569 SAYILI ASKERLİK AF KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRMEDİRLİSANSÜSTÜ PROGRAMLARIMIZDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ SERVİS GELİŞ - GİDİŞ GÜZERGAHLARI LİSTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİRTEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA KESİN KAYITLARDA ALES PUANI KALDIRILDI ÜDS / KPDS / YDS DİL PUANI KARŞILIKLARIÇAĞ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS İÇİNDE UYGULANACAK GÜVENLİK KONULARINA UYULMASI VE ARAÇ TANITIM PULU İSTEK FORMU HAKKINDAÖĞRENCİ DURUM ÖN YÜZÜ - KİMLİK KARTI FORMLARIOTOMASYON GİRİŞİ HAKKINDA ALES SINAV SONUÇ BELGELERİNİN KONTROLÜ HAKKINDA DİPLOMA EKİ (SUPPLEMENT) HAKKINDAEUROPASS BELGELERİ HAKKINDA

Sosyal Bilimler Enstitüsü > Duyurular

SIKÇA SORULAN SORULARA VERİLEN CEVAPLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME

1.Yüksek Lisans Programlarımız formasyon niteliğinde değildir.

2.İlgili alanda da formasyon şeklinde bir yüksek lisans programımız bulunmamaktadır. Açılması durumunda web sitemizde yayınlanacaktır.

3.Sadece İşletme Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Özel Hukuk, Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programındaki dersler hafta içi her gün akşam saat: 18:30 - 21:30 saatleri arasında bir ders olacak şekilde yapılmaktadır. Diğer açık olan İngiliz Dili Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programında dersler Cuma günü iki ders saat 16:00 - 19:00' da birinci ders, 19:00 - 22:00' de ikinci ders şeklinde olmak üzere ve Cumartesi günü ise iki ders saat 09:30 - 12:30' da üçüncü ders, 13:30 - 16:30' da dördüncü ders toplamda dört ders bu saatler arasında verilmek üzere yapılacaktır. Türk Dili ve Edebiyatı ile Psikoloji Yüksek Lisans Programında dersler ise Cuma günü iki ders saat 16:00 - 19:00' da birinci ders, 19:00 - 22:00' de ikinci ders şeklinde olmak üzere ve Cumartesi günü ise kalan dört ders ise saat 09:30 - 12:30' da üçüncü ders, 13:30 - 16:30' da dördüncü ders bu saatler arasında verilmek üzere yapılacaktır.

4.Bir döneme ait ders seçerken en az 2 ders veya isteğinize göre daha fazla ders seçilmesi gerekmektedir.

5.İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programı hariç, diğer programların eğitim dili Türkçe olup, İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programının eğitim dili ise İngilizce' dir.

6.Derslere devam mecburiyeti bulunmaktadır. Bir ders için, Güz ve Bahar dönemlerinde ayrı ayrı olmak üzere toplam 16 haftanın4 haftası (12 ders saati) derse devamsızlık hakkı vardır.

7. Akşam derslere gelip - giderken ücretsiz servisimiz bulunmaktadır.

8. Tezsiz Programlarda ALES puanı kaldırılmış olup, sadece burslar için istenilmekte olduğundan ALES' i olmayan öğrenciler  " Özel Öğrenci Statüsünde " sadece tezli yüksek lisans programlarında ders alabilmekte, ancak Askerlik Sevk Tehir İşlemi yapılamamaktadır. Ancak Tezsiz Programlarda ise Askerlik Sevk Tehiri işlemleri öğrencinin durumuna bağlı olarak bağlı oldukları asker alma bölge başkanlıklarından istenilmekte ve azami süre yapılabilmektedir.

9.İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programına sadece  İngilizce Öğretmenliği Bölümü, İngilizce Dil Bilimi Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Çeviri Bilimi, İngilizce Mütercimlik - Tercümanlık  konularıyla ilgili 4 (dört) yıllık bölümleri başarıyla tamamlayarak diploma alma hakkını kazananlar girmektedir.

10. Dört yıllık lisans öğrenimini herhangi bir dalda tamamlayarak mezun olmuş olan herkes (Özel Hukuk ve Kamu Hukuku Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına kesin kayıt yaptırabilir. Hukuk lisans mezunları isterlerse diğer programlara da kayıt yaptırma hakları bulunmaktadır.) mevcut açık olan İngiliz Dili Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı hariç (bu programa sadece alan lisans mezunları başvuruda bulunabilmektedir), diğer Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına kesin kayıt yaptırmak üzere katılabilir.

11. YÖK' ün kararı gereği Özel Hukuk ve Kamu Hukuku alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans öğrenimi yapabilmek için Hukuk Fakültesi mezuniyeti şart olarak aranmayacaktır. Yani herhangi bir lisans mezunu olan herkes Özel Hukuk ve Kamu Hukuku Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına kesin kayıt yaptırabilmektedir. 

12. Sadece Tezli Programlar için ALES' den herhangi bir puan türünden en az 55.000 ve üstü puan alanlar programa kayıt yaptırabilmektedir. Henüz ALES sınavına girmemiş olan yada bu standart puanı alamamış olanlar " Özel Öğrenci " statüsünde programdan ders alabilirler. Özel öğrenci statüsünde olanlar gerekli ALES puanını aldıkları andan itibaren,  daha önceki aldığı derslerinden DC=60=1,50 olan derslerindenmuaf tutularak " Tam Zamanlı Kayıtlı Öğrenci " statüsünde programa devam edebilirler. ALES olmadan MEZUNİYET VERİLMEZ. ALES’ ten herhangi bir puan türünden en az 55,000 – üstü puanını alamayan yada ALES sınavına girmemiş olan öğrencilerin programlara “ Özel Öğrenci Statüsünde ” ders almak için kayıt yaptıranların alacağı maksimum ders sayısı “ Normal Öğrenci Statüsünde ” programa kesin kayıt yaptıran öğrencilerin alabileceği toplamdaki maksimum ders sayısının % 50’ sinden fazlasını alamaz. ALES’ ten herhangi bir puan türünden en az 55,000 – üstü puan alana kadar programda BEKLEMEDE kalır ve bu süre zarfında başka bir ders alamaz. (Y.Ö.K’ ün 24.10.2007 * 028566 tarih ve B.30.0.EÖB.000.00.03 – 02.03 / 4023 sayılı yazısı)

13. Arzu eden Yüksek Lisans öğrencilerimiz yabancı öğretim üyeleri tarafından verilen tercihen "MESLEKİ İNGİLİZCE" veya "MESLEKİ FRANSIZCA" derslerini ücretsiz olarak alabilmektedirler.

14. Bilimsel hazırlık programı olan ve geçer notunu alan Tezli programlara kayıtlı öğrencilerin dördüncü dönemlerinin başında kayıtlı oldukları tezli programda alınması gereken 7 ders kredili + 1 ders kredisiz (Seminer dersi) toplamda 8 derslerinden + bilimsel hazırlık programı derslerinden de BAŞARILI olmuş olanların Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne/  Sekreterliğine bizzat yada noterden vekalet vermek süretiyle müracaat ederek tez konusunu ve tez danışmanını onaylatarak dönemlik kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir.

15. Bilimsel hazırlık programı olan ve geçer notunu alan Sadece Tezli Programlarda ALES puanı olanların ALES' ten herhangi bir puan türünden en az 55,000- üstü bir puanını alarak Enstitü Müdürlüğüne teslim ettikleri ve kayıt yeniledikleri dönemleri ile mezuniyet tarihleri arasında ki geçen sürenin en erken 4 dönem/2 yıl olmasına takiben bu süreden sonra (Bilimsel hazırlık programı derslerini + 8 ders + TEZ savunmasında başarılı olan öğrencilere) TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDAN MEZUN olunur ve diplomaları verilir. Yani sadece Tezli Yüksek Lisans Programlarında ALES puanı olmayanların Özel Öğrenci Statüsünde ders kaydı yaptıran öğrencilerin geçerli ALES puanını (herhangi bir puan türünden en az 55,000-üstü bir puanı) aldıklarında kayıt yeniledikleri dönemi takip eden dört dönem sonra tezli mezun olurlar.

16. Bilimsel Hazırlık Programı hariç, Tezli Yüksek Lisans programlarının normal bitirme süresi 2 yıl / dört dönem/yarıyıl' dır. Ancak bu süre içinde tezini tamamlayamayan öğrencilere en fazla iki dönem daha ek süre verilebilir. Böylece Tezli yüksek lisans programını tamamlama süresi azami / en fazla 3 yıl =  Altı dönem/yarıyıl' dır. Bilimsel Hazırlık Programı hariç, Tezsiz yüksek lisans programını tamamlama azami süre ise 2 dönem/ 1 yıl + yarım dönem ek süre ile birlikte toplamda 3 dönem/1,5 yıldır. Bu kapsamda 6111 sayılı kanun ve 2547 YÖK’ ün Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programı Madde 10-a-b ve Madde 16-a-b kanunları kapsamında, 20 Nisan 2016 tarihli 29690 sayılı resmi gazetede yayımlanan azami süreler hakkındaki kanun kapsamında   kayıtlı olunan tezli yüksek lisans programındaki maksimum süre olan ilk 3 dönemde ders, 4.Dönem tez aşamasında olmak üzere ek olarak 2 dönem (tez aşamasında olmak şartıyla) daha süre verilerek azami 3 yıl/6 dönemlik süreyi tamamlamış olanların bu azami sürelerinden sonraki (7.8.9.10.... dönemleri için) kayıtlarını yenileseler dahi programdaki kayıtları silinmekle birlikte, öğrencilik haklarından (Örn. askerlik tecil işlemlerinin devamlılığı gibi..) faydalanamayacaklardır. Tezsiz yüksek lisans programında ise normal süre 2 dönem ders olup, azami süre ise ek olarak yarım dönemle birlikte 3 dönem/1,5 yıl' dır. Belirtilen süreler içerisinde mezun olamayanların ilgili kanunlar kapsamında kayıtları silinecektir.

17. Doktora ve Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımızda BURS İMKÂNI bulunmaktadır. Uygulanmakta olan burslarımızı incelemek için ( LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

18. Yüksek lisans öğrencileri ERASMUS programından yararlanarak yurtdışına Eğitim amaçlı gidebilirler. Gönderilebilmesi için gerekli olan kriterleri sağlamaları gerekmektedir. ERASMUS programı ile yurt dışına gitmek isteyen yüksek lisans programı öğrencilerimizin başvuru tarihleri yılda bir kez olmak üzere OCAK döneminde yapılmaktadır. Dil sınavı ise ŞUBAT ayında başvuruların bitiminden sonra yapılmaktadır. ( ERASMUS BİLGİSİNİ İNCELEMEK İÇİN  LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ. )  Uluslararası ilişkiler Ofisi bölümünde yayımlanmakta olan diğer ayrıntılı bilgileri incelemek için (LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.)

19. Askerlik sevk tehir işlemi kayıt tarihinden itibaren azami süreleri için tezli yüksek lisans programında 3 yıl, tezsiz yüksek lisans programı için ise 1,5 yıl/ 18 ay olmak üzere tecil alınmak üzere bağlı oldukları askeralma bölge başkanlıklarından teklif edilecek olup, öğrencinin durumuna bağlı olarak alınan 3 yıl yada 18 aylık  askerlik tecillerinin devamı öğrencinin düzenli olarak kayıtlarının her dönem yenilenmesine bağlı olarak devam etmektedir. Ancak azami süreler içerisinde düzenli kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtları 6111 sayılı kanun kapsamında silinmemekle birlikte sadece askerlik tecilleri iptal edilmektedir. Kayıtlarını yeniledikleri dönemleri itibariyle de kaldıkları yerden tekrardan askerlik tecil işlemlerinin yapılabilmesi için bağlı bulundukları askeralma bölge başkanlıklarından daha önceden alınmış olan tecil sürelerine kadar durumlarına bağlı olarak tekrardan tecil işlemlerinin yapılabilmesi için teklifde bulunulmaktadır. 

20. Tezsiz ve tezli yüksek lisans programları için ALES puanı olanların Askerlik sevk tehir işlemi yapılırken yaş sınırı 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Mevcut yasal düzenlemelere göre, Tezsiz/ Tezli Yüksek Lisans Programından 1,5 yıl (18 ay) / 3 yıl sonunda çeşitli nedenlerle mezun olunamaması durumunda mevcut programdan kaydı 6111 sayılı kanun kapsamında silinmemekle birlikte sadece öğrencinin kendi isteği doğrultusunda kaydını sildirererek, daha öncekinden farklı 2'nci bir yüksek lisans programına tekrardan kesin kaydını yaptırılabilir ve bu durumda yaş sınırı aşılmamış ise tekrar askerlik sevk tehir işlemleri yapılabilmektedir.

21. Üniversitemizin bir yüksek lisans programında veya başka bir yüksek öğretim kurumunun lisansüstü programında en az bir yarıyılını tamamlamış olan başarılı öğrenci, lisansüstü programlara yatay geçiş yoluyla başvurarak kabul edilebilmektedir.

22. Programlardaki derslerin işlenmesine Çağ Üniversitesi kampüsünde uygulanmaktadır.

23. Yüksek Lisans Programlarımıza kesin kayıtlar ve kayıt yenilemeler dönemlik olup, senede 2 kez olmak üzere her dönemde kayıt yapılabilmektedir. Güz dönemi kayıtlarımız Haziran - Eylül ; Bahar dönemi kayıtlarımız ise Ocak - Şubat  tarihleri arasında yapılmaktadır. Akademik Takvimi incelemek için ( LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ. ) 

24. İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programına kayıt yaptıran bir öğrenci bu programı bitirdikten sonra Formasyon niteliğinde olmadığı için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Öğretmenlik yapma hakkı bulunmamaktadır. Ama Üniversitelerde Okutman, Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi v.b... gibi alanlarda hizmet verebilmektedir.

25.  Şu an için Uzaktan Eğitim Programımız bulunmamaktadır.

26. Yüksek lisans programının ücreti her yıl ilan edilir. Bu ücret, programın dört dönemlik yasal süresini kapsamaktadır. Programın beşinci veya altıncı dönemlere uzaması durumunda, ayrıca ücret ödenecektir. Tezsiz Yüksek Lisans Programına  kayıt  yaptıranlar,  ilgili  programı 1 (bir) yılda bitirmeleri durumunda eğitim ücretinin  tamamını (2 yıl = 4 dönemlik paket ücretini) ödemek durumundadırlar.  Ücret ödeme planı,  Peşinat + 9 Taksit (Güz dönemi Temmuz – Ocak tarihleri arasında ile Bahar dönemi Şubat - Mayıs tarihleri arasında)  olarak ödenebilmektedir.

27. Eğitim – Öğretime açılmış olan mevcut programlarımızdan birine kayıt yaptıran bir öğrenci kayıtlı olduğu programdaki zorunlu dersler hariç diğer seçmeli derslerinin yerine Eğitim – Öğretime açılmış olan diğer programlardaki açılan derslerden istediğini kendi ana program derslerinin günleri ile çakışmamak şartıyla alabilmektedir. Böylece programlarımız öğrencinin kendisini geliştirmesine olanak sağlayacak geniş bir ders seçimi olanağını sunmaktadır.   

28. İşletme Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımıza (İngiliz Dili Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı hariç olup, bu İngiliz Dili Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programına sadece alan mezunları başvurabilir) herhangi bir lisans diplomasına veya geçici mezuniyet belgesine sahip olan herkes kesin kayıt için başvurabilir. Programlarımızda kayıtlarda kontenjan, dil puanı, not ortalaması, mülakat sınavı, sıralama v.b. gibi konularla ilgili herhangi bir ön koşul bulunmaksızın kayıt olmayı düşünen ÖĞRENCİLERİMİZ DÜŞÜNÜLEN PROGRAMLARA BAŞVURU KOŞULLARIMIZDAKİ İSTENİLEN EVRAKLARI EKSİKSİZ OLARAK GETİRDİKLERİ TAKDİRDE KESİN KAYIT OLMAK İÇİN KAYITLAR ALINMAKTADIR. İSTENİLMESİ DURUMUNDA İSE PROGRAMLARA KESİN KAYITLARI İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ DURUM BELGESİDE ANINDA KAYITTAN SONRA VERİLEBİLMEKTEDİR.  

29. Özel Hukuk ve Kamu Hukuku alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans öğrenimi yapabilmek için, hukuk fakültesi mezuniyetinin şart olarak aranmamasına karar verilmiştir. (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı/ Genel Kurul Kararları/ KARAR.2009.17.1795).

30. Sağlık raporları devamsızlık için geçerli değildir. Yalnızca kaçırılan sınavların telafisi için geçerlidir.

31. İlk dönem yapılan kesin kayıtlarımızda kayıt dondurma işlemleri yapılmamakta olup, bir sonraki dönemlerde kayıt yenilenmesi durumunda kayıt dondurma işlemleri yapılmaktadır. Kayıt dondurma işlemleri en fazla iki dönem yapılabilmekte olup, yüksek lisans programların da mezuniyet için ödenmesi gereken 2 yıl=4 dönemlik paket ücretlerine, doktora programların da ise mezuniyet için ödenmesi gereken 4 yıl=8 dönemlik paket ücretlerine dahil değildir. Döneme ait kayıt dondurma işlem ücretleri normal süreler içerisinde ödenmesi gereken ücretlerin yarısını peşin ödenmek üzere yapılmaktadır.

32. Her dönem açılan Lisansüstü Programlarımıza kesin kayıt/ders kaydı yaptıracak olan öğrenci adaylarımızın kayıtları dönemlik olarak yapılmakta olup, dönemlik kaydını yenileyen öğrencimiz kayıt yenilediği o dönemin dönemlik ücretini ödemek zorundadır.   

33. Özel Öğrenci statüsünde ders kaydı yaptırılması iki şekilde olmaktadır. Birincisi ALES puanı olmadan yada üç yıldan eski olmayan ALES'ten herhangi bir puan türünden en az 55,000 - üstü yeterli puanı alamayanların tezli yüksek lisans programları ile ikincisi ise lisans mezunu olmadan sadece Çağ Üniversitesi son sınıfta (4.Sınıfında) halen okumakta olanlar tezli/tezsiz yüksek lisans programlarına özel öğrenci statüsünde ders kaydı yaptırabilirler. Ayrıntılı bilgi için (LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ)  

34. Bütünleme sınavlarına CC/70-üstü geçer notunu alan öğrenciler giremeyecektir. 

35. Tezsiz Yüsek Lisans Programlarını bilimsel hazırlık dahil en erken 3 dönem/1,5 yılda bilimsel hazırlık program dersleri + 11 dersten geçer ve genel not ortalamasını sağlayarak  4 dönemlik paket ücretini ödeyerek gerekli tüm şartları sağlamış olanlar tezsiz yüksek lisans mezunu olabilmektedir.   

36.  İşletme Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Özel Hukuk, Kamu Hukuku Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımıza 2017/2018 Eğitim yılından itibaren başlamak üzere sadece yeni/ilk kez kayıt yaptırmış/yaptıracak olan öğrencilerimize bir dönem bilimsel hazırlık programı dersleri uygulanarak başarılı olanların eğitimlerine devam edilecek olup, Bilimsel Hazırlık Programı dersleri eski kayıtlı öğrencilere uygulanmayacaktır. Bu kapsamda İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında sadece  İşletme Lisans mezunları hariç, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programında sadece  Sağlık Kurumları ile Sağlık Bilimleri alanlarında Lisans mezunları hariç, Özel Hukuk ile Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programlarında ise sadece  Hukuk Lisans mezunları hariç tüm lisans mezunu olan öğrenci adayları bilimsel hazırlık programı derslerini almak ve başarılı olmak zorundalardır. 

 

 

 

 

 

Yayınlama Tarihi 29-06-2017